Miljon Juunit
Emily Henry

Emily Henry „Miljon Juunit” on lüüriline lugu, mis kompab maagilise realismi piire ning viib lugeja eriskummalisse maailma, mis on meie maailmaga palju sarnasem, kui pealtnäha paistab. Kahe vaenujalal oleva perekonna loo kaudu jutustab Henry meile mälu ja mälestuste suhtelisusest, sõprusest ja ustavusest, ning sellest, kuidas vahel võib tõde osutuda petlikuks ja võimatu võimalikuks.


See suurepärane romaan on nagu „Romeo ja Julia” ning „Sada aastat üksildust” ühes raamatus – lugu kahe vaenujalal perekonna võsukestest, kes teineteisesse armuvad, kui üritavad paljastada tõde kummalise maagia ja hirmsa needuse kohta, mis nende perekondi juba mitmendat põlve kimbutab.

O’Donnellitel ja Angertitel on nende kodulinnas Five Fingersis müütiline kuulsus. Ometi ei seleta ükski linnas ringlevatest lugudest seda, millest sajandivanune vaen kahe perekonna vahel alguse sai.

Kogu oma teadliku elu on Jack „June” O’Donnell pidanud järgima vaid üht reeglit: hoia eemale Angertitest. Jutul lõpp. Ta pole kordagi mõelnud, miks tema kadunud isa Angerteid nii väga vihkas. Aga kui Saul Angert pärast kolme salapärast eemalveedetud aastat koju naaseb, ei õnnestu June’il teda kuidagi vältida. Ning peagi avastab June, et ei vihkagi seda sarkastilist poissi nii palju nagu peaks.

June lööb kahtlema kõiges, mida siiani oma perekonna ja jumaldatud isa kohta teadis, ning ta peab otsustama, kas temal – ja kõigil teistel enne teda elanud O’Donnellitel – on viimaks kätte jõudnud aeg minevikust lahti lasta.


„See raamat on kui sädelev kalliskivi, mille poeetiline keel ja erakordne 

jutuvestmisoskus liigutasid mind südame põhjani.” – BuzzFeed

„Tõeline kingitus lugejate kujutlusvõimele…” – Booklist

„June’i side tema lahkunud isaga, eriti tema püüe säilitada isa mälestust ja pärandit, 

üritades samas leida ka omaenda teed, on imekaunilt kirja pandud. Henry kirjutamisstiil 

on külluslik ja tabab hingekeeli, see lisab mõõdet juba niigi dünaamilisele loole.” – Publisher’s Weekly

Väga originaalne ja samas südantlõhestav… olge valmis poetama paar pisarat.” – RT Book Reviews

Henry võtab Shakespeare’i kõigile tuttava tragöödia Romeost ja Juliast ning muudab selle tänapäevaseks armastuslooks, kus ei puudu ka omapärane kummituslik element… Täiuslik valik neile noortele, kes otsivad raamatutest romantikat, sõprust ja maagiat.” – School Library Journal

Romaani peamine teema on üdini realistlik, tuletades lugejale meelde, et mälu on üks keeruline asi ja suur osa meie identiteedist kujuneb just nende suurte ja väikeste lugude mõjul, mida iseendale räägime.” – BCCB

Üleloomulik ja liigutav lugu sellest, kuidas lein võib mälestusi muuta ning kuidas meist maha jääv pärand koosneb tihti vaid hetkedest ja südametuksetest. Henry kirjutamisstiil on nagu nuga öös – ootamatu ja terav.” – Roshani Chokshi

„Miljon Juunit” on peenekoeline, kummaline, ekstaatiline ja lummav. Emily Henry stiili puhas poeesia ja originaalsus ei võta teid hingetuks – te annate oma hinge ära vabatahtlikult.” – Jeff Zentner

Unenäoline, kaunis ja üdini võluv. „Miljon Juunit” koosneb kõigest sellest, millest koosnevad kõik head lood – perekondade vahelisest vaenust, leinast mõjutatud mälestusest, ustavatest sõpradest, sügavast armastusest ja pisukesest maagiast. See on lugu, mis jääb teid kummitama nagu sulgjas vaim, hõljudes teiega kaasa veel kaua pärast raamatu käest panemist.” – Moïra Fowley-Doyle


Inglise keelest tõlkinud Johanna Taiger
Toimetaja Bibi Raid
360 lk, pehme köide
NOORTERAAMAT
ISBN (trükis) 978-9949-597-77-2
ISBN (e-pub) 978-9949-597-38-9

Hind raamatupoodides alates 21.95
Hind kodulehelt tellides 17.95
________________

50 spordikuninganna rääkimata lugu

Deivil Tserp

Tuleval aastal käivitub heitjate seeriavõistlusel 50. hooaeg. Sestap oleme otsustanud lugejateni tuua raamatu, kuhu on koondatud selle jõuproovi säravate tähtede ja mainekate treenerite portreelood.

Tänavu enne jõule ilmuva 300leheküljelise teose autor Deivil Tserp kergitab natuke saladuseloori. Järgnevalt mõned väljavõtted juba valminud peatükkidest.

Praegu elu hammasrataste vahel sipleva odaviske maailmameistri Andrus Värniku treener Toomas Merila meenutab koostöö algust nii: „Hüppasin talle nelja jalaga selga. Esimene kokkulepe oli see, et tuled trenni, aasta aega ei räägi midagi ja liigutad kõrvu. Teisel aastal hakkad küsima-rääkima ja kolmandal arvamust avaldama. Üldiselt saime hästi läbi. Ühe korra ütlesin talle päris halvasti. Ei mäletagi, miks ta mind lõunalaagris vihastas, kui põrutasin: su IQ on sama suur kui jalanumber. Ma ei tea, kas ta sai sellest aru.”

Endisest tippkuulitõukajast Enn Rohulast kujunes edukas suurettevõtja ja Eesti Kergejõustikuliidu president. „Keeruline aeg,” räägib ta raamatus. „Keegi ei tahtnud selles ametis olla. Teravaid nurki oli palju, aga neid õnnestus siluda. Meil tekkisid head suhted Primo Nebiologa (Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president – toim), tänu sellele saime privileege, mida teistel polnud. Toona olid mu äriasjad pingelised – käis kaklemine Enn Pandiga. Pärast Estonia õnnetust pöördus kogu huvi Tallinna ja Helsingi liinile. Olin hammasrataste vahel, mind rapiti igatpidi, aga jäin terveks.”

Kahel olümpial vasaraheites pronksmedali võitnud Jüri Tamm räägib tööst Ukraina olümpiakomitees nii: „Kogesin, kuidas elada ja töötada riigis, mis on sõjas. Eks minulgi tekkis mõte Ukrainast ära tulla. Aga kui su sõbrad ja lähedased inimesed elavad keset lahinguid ega lase sealt jalga ning rügavad selle nimel, et naaberriigid ei ärandaks sportlasi ja et sportlastele oleks ettevalmistusraha tagatud, olnuks lahkumine reeturlik samm.”

Raamatuga on kaasas mälupulk, millel on videod ja kinogrammid. Iga kinogramm on kahes formaadis: üks arvutis vaatamiseks ja teine välja printimiseks.

Treenerile on videod olulised, et analüüsida tehnika rütmi ja kiirendust ning kinogrammidega saab vaadata videot kaaderhaaval, et näha täpsemaid asendeid, keharaskuse jaotust ja heitevahendi mõjutusvahemikku.

Kinogrammidel ja videotel on lisatud ka kuupäev ning tulemus.


Hind varasele tellijale 15.95
304 lk.

Raamat ilmub novembris 2018.
Ettetellimine on alanud! Selleks täida vorm leheküljel tellimine.

________________


Ärkavad jumalad
(Themise failid #2)
Sylvain Neuvel

Järg 2016. aastal ilmunud "Magavatele hiiglastele".